• Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Przed Latarnią Morską w Niechorzu – wyłania się nowa atrakcja turystyczna

Ocena użytkowników:  / 3

Przejeżdżając ulicą Klifową w Niechorzu, można zaobserwować trwające prace budowlane I-go etapu budowy Parku Etnograficznego. Nad gruntem wyłania się już drewniana konstrukcja budynku wystawowego. Tuż obok rozpoczęto również prace nad podpiwniczonym łącznikiem. Realizacja inwestycji w toku, planowana data zakończenia prac to grudzień 2020 r.

Dokonano wyboru wykonawcy I etapu inwestycji - budowa Parku Etnograficznego w Niechorzu

Ocena użytkowników:  / 0

Dokonano wyboru wykonawcy na wykonanie I etapu inwestycji polegającej na budowie Parku Etnograficznego w Niechorzu, w ramach projektu: Wzmocnienie potencjału rekreacyjnego i turystycznego Pomorza Zachodniego poprzez budowę parku etnograficznego w Niechorzu - Etap I sposobem na rozwój lokalnego rynku pracy opartego o endogeniczny potencjał gminy Rewal.

Czytaj dalej

„Pełnoletnie” obchody Święta Śledzia Bałtyckiego w Niechorzu 6, 7 lipca 2019 r.

Ocena użytkowników:  / 3

Święto Śledzia jest wydarzeniem unikatowym w skali całego wybrzeża Morza Bałtyckiego. To festyn rybacki odbywający się co roku na początku wakacji w Niechorzu, który ma na celu popularyzację ginącego zawodu rybaka łodziowego, kultywowanie wiekowej tradycji rybołówstwa morskiego na Bałtyku, a także promowanie lokalnych produktów.

Czytaj dalej

Zaproszenie na XVIII Święto Śledzia Bałtyckiego

Ocena użytkowników:  / 0

Stowarzyszenie Miłośników Tradycji Rybołówstwa Bałtyckiego zaprasza na XVIII edycję Święta Śledzia, które odbędzie się 6 i 7 lipca 2019 roku przy Latarni Morskiej. Tegoroczna uroczystość startuje w najbliższą sobotę o godzinie 15:00.

Czytaj dalej

Pozyskanie środków na budowę pierwszego etapu Parku Etnograficznego w Niechorzu

Ocena użytkowników:  / 1

Prezes Stowarzyszenia MTRB informuje o pozyskaniu środków na budowę pierwszego etapu Parku Etnograficznego w Niechorzu przy ul. Ludnej 20, / przy latarni morskiej / kwoty w wysokości 2.495234,90 PLN z FUNDUSZU EUROPEJSKIEGO - Regionalny program operacyjny województwa zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. RPZP.04.09.00. Rozwój zasobów endogenicznych.

Czytaj dalej

Zachód w lutym 2019 r.

Ocena użytkowników:  / 0

Pełen dramaturgii zachód słońca można było zaobserwować, na początku lutego 2019 r. Widowisko trwało kilkanaście minut, najpierw delikatny dywan z chmur był koloru pomarańczowego, a po chwili stał się wręcz czerwony. Takie spektakularne zachody słońca zaobserwowaliśmy w okolicy naszego wiatraka, który dumnie towarzyszy latarni morskiej w Niechorzu. Poniżej kilka innych ujęć.

Czytaj dalej

Wnętrze Koźlaka - 19 stycznia 2019 r.

Ocena użytkowników:  / 0


Od ostatniej wykonanej galerii zdjęciowej na placu budowy pojawiło się wiele zmian. Wiatrak obudowano sukienką do samej ziemi, zamontowano konstrukcje śmigieł wiatraka, wykonano okienka w ścianach bocznych, wykonano schody prowadzące do wnętrza.

Czytaj dalej

Święto Śledzia po raz 17-ty - dzień drugi

Ocena użytkowników:  / 0

Kolejnego dnia tj. 8 lipca od godziny 15:00 rozpoczął się drugi dzień Święta Śledzia. Podobnie jak dnia pierwszego plac przed latarnią tętnił życiem. Namiot centralny szybko zapełnił się turystami, a ze sceny rozlegał się głos kolejnego konferansjera p. Roberta Bochenka, który zapowiadał kolejne części programu. Na scenie podobnie jak dnia pierwszego wystąpił także p. Jerzy Porębski – znany podróżnik i autor szant.

Czytaj dalej

Święto Śledzia 2010 - dokument Robert Dajczak / Przemysław Łonyszyn